Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

САНАТОРІЙ ШАЯН

Шаян МРЦ, курорт Шаян, санаторії, курорти, відпочинок, лікування, Закарпаття, гірські лижі, туризм, ДКЗ, лечение, оздоровление, санатории, Закарпатье, минеральная вода, отдых в Закарпатье, рафтинг, сплав, Замки, гипотерапия, горные лыжи, СМС поздоровлення, СМС поздравления, вітання, Попелюшка, ДКЗ, Від серця до Серця, Колядки, вірші, стихи, любимому
Санаторій «Шаян» 
Якщо маєте труднощі у виборі закладу або хочете заощадити свій час -звертайтеся до диспетчера.  >>>>> SiteHeart
 На базі місцевих мінеральних вод у 1952 році був відкритий будинок відпочинку, а в 1957 р. одним із перших на схилах Виторлаг - Гутинського хребта на висоті 210 м над рівнем моря був зведений санаторій "Шаян”. Санаторій розташований на лівому березі ріки Тиси біля підніжжя гори Великий Шаян, що разом із горами Середній і Малий Шаян оточує курортну зону, залишаючи відкритим лише східний напрямок. Завдяки цьому формується своєрідний місцевий мікроклімат з майже безвітряною м'якою погодою. Порівняно тривала весна, нежарке літо , тепла осінь і м'яка зима.Середньорічна температура повітря дорівнює +8,7 градусів за Цельсієм. Найтепліші місяці - липень і серпень. Чудовий ландшафт місцевості з багатою і різноманітною рослинністю. Нині це – відома далеко за межами країни здравниця.


    


Санаторий Шаян Лето

Санаторий Шаян Лето
Санаторий Шаян Лето
Санаторий Шаян Лето
Санаторий Шаян Лето
Санаторий Шаян
Санаторий Шаян
Лечебный корпус
Спальный и лечебный корпус
Спальный корпус №1
Спальный корпус №2
Столовая
Столовая
Бювет
Бювет

Лікування

В санаторії висококваліфікований медичний персонал і хороша лікувально-діагностична база, що дозволяє забезпечити повноцінним і ефективним лікуванням всіх хворих із захворюваннями органів травлення.
Основний лікувальний чинник курорту - численні джерела лікувальних мінеральних вод, які містять різні макро- та мікроелементи, зокрема залізо, бор і фтор. Останній відносять до адаптогенів-радіопротекторів, котрі захищають організм від різних несприятливих факторів - біологічних, хімічних, фізичних. Серед них - вуглекисла холодна мало мінералізована крем'яниста гідрокарбонатно-натрієва мінеральна вода «Шаянська», загальною кількістю гідрокарбонатів вона наближається до мінеральних вод «Боржомі», «Єсентуки» і «Віши-селестон»(Франція), проте належить до Ділежанського типу через наявність в її складі мета кремнієвої кислоти. Смак цієї "чарівної" мінеральної водички, мають змогу оцінити шанувальники і гурмани в багатьох куточках нашої Зеленої Планети!
 Є бювет мінеральної води, бальнеологічна лікарня з діагностичними та лікувальними кабінетами, інгаляторій, аеросолярій, масажні кабінети, зал ЛФК, відділення фізіотерапії.
Лікувально-оздоровчі послуги санаторій Шаян:
Лікувально-діагностичний корпус дозволяє приймати до 500 пацієнтів в день (в санаторії лікується велика кількість пацієнтів, які проживають в інших готелях курорту).  Основним лікувальним фактором санаторію є дві мінеральні води Шаянського родовища:
Мінеральна вода “Шаян-242” – вуглекисла, кремниста, малої мінералізації, гідрокарбонатно-натрієва, слабокисла, холодна. Загальна мінералізація – 3,06 г/л, температура - 17?С. Це – мінеральна вода, яку споживачі можуть купити на території України під маркою «Шаянська», «Заповітна».
Мінеральна вода “Шаян-4” – вуглекисла, гідрокарбонатна кальцієво-натрієва, кремниста, магнієва, середньої мінералізації, слабокисла, холодна. Загальна мінералізація – 5.2 г/л, температура - 16?С. В масовому продажу її немає так, як за межами надр через декілька годин вона втрачає свої властивості.
Ці мінеральні води мають лікувальні властивості при використанні в питному режимі. Вони мають детергентну дію (розчиняють слиз, яким покрита слизова), а потім спричинюють протизапальну дію на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, стимулюють утворення та виділення жовчі, зменшують гідростатичний тиск в 12-перстній кишці, покращують відтік панкреатичного соку. Мають стимулюючу дію на кишківник. Зменшення гідростатичного тиску в паренхіматозних органах (зокрема печінці та підшлунковій залозі) створює умови для покращення функціонування останніх. Шаянські мінеральні води мають здатність олужнювати внутрішні середовища організму, тобто придатні до патогенетичного лікування всіх форм ацидозу. Наявність кремнію та магнію забезпечує сечогінний ефект їх. Метакремнієва кислота є одним з найефективніших природних адаптогенів. Тому і покази до використання шаянських мінеральних вод досить широкі:
 1. Гастроентерологічні захворювання: езофагіт, гастрит, дуоденіт, коліт (неінфекційний), виразкова хвороба шлунку, 12-палої кишки, холецистит, холангіт, гепатит, панкреатит.
 2. Захворювання сечовидільної системи: сечокам’яна хвороба (без явищ ниркової коліки), хронічний пієлонефрит, цистит, стан після оперативного втручання на нирках та сечовидільних шляхах.
 3.  Цукровий діабет І-ІІ типу, легкого, середнього та важкого ступенів в фазі стабільної компенсації, субкомпенсації.
 4. Порушення обміну речовин (ожиріння,подагра,оксалатурія,сечокислий діатез).
 5. Метаболічний синдром.
 6. Синдром хронічної втоми.   
              Супутні захворювання:    
    1. Захворювання опорно-рухового апарату: артрит, артроз, остеохондроз.
    2. Сколіоз.
    3. Деформуючий спондильоз.
    4. Килах Шморля.
    5. Порушення біомеханіки хребта внаслідок випадання диску.
    6. Початкової стадії хвороби Бехтерова.
    7. Люмбаго, люмбальгія.

  Протипоказання:
• загальні протипоказання, що виключають направлення хворих у санаторій;
• рубцеве звуження стравоходу і кишок із порушенням прохідності, стриктура загального жовчного протоку;
• виразкова хвороба шлунка (ускладнена стенозом воротаря), 12-палої кишки з повторними кровотечами, ускладнена пенетрацією, малігнізацією виразки, хвороба Золінгера-Еллісона;
• хвороби кишківника туберкульозної, паразитарної етіології, неспецифічний виразковий коліт;
• ускладнення після операцій, які потребують стаціонарного лікування у хірургічних відділеннях;
• хронічний пієлонефрит в стадії загострення;
• ХНН ІІ-ІІІ ступеня;
• ниркова гіпертензія (АТ перевищує 180/100 мм рт.ст);
• цукровий діабет важкого ступеню,  декомпенсований, схильний до кетоацидозу та гіпоглікемічних станів.

Мінеральна вода, як і кожний лікарський засіб має побічні дії, ускладнення та протипокази до прийому. Але, враховуючи малу мінералізацію шаянських мінеральних вод, порівняно невелику кількість натрію, наявність сечогінного ефекту, можна нехтувати тою водною нагрузкою яка формує протипокази до прийому мінеральних вод при серцево-судинних захворюваннях та захворюваннях нирок. Тобто протипокази до лікування в санаторії звужені, в порівнянні з багатьма іншими аналогічними бальнео-кліматичними лікувальними закладами.
 Використання природних лікувальних факторів в санаторії гармонійно доповнюється іншими методами лікування та оздоровлення. До послуг відпочиваючих:
   
 Відділення лікувальних ванн (14 ванн).  Ванни з настоями лікувальних трав, морською сіллю, ароматичні ванни, але найбільш цінними лікувальними ваннами є ванни з мінеральною водою №242 (наявність високої концентрації вуглекислоти та гармонійного спектру інших мінеральних речовин забезпечує адаптогенні, коронаролітичні, бронхолітичні властивості наших мінеральних ванн, покращення периферичної мікроциркуляції та венозного тонусу).
         
                                                          
  Відділення озокеритолікування  (12 кушеток) використовує аплікаційні методи теплолікування, які спричиняють локальний протизапальний  антисептичний та антиспастичний вплив на пошкоджені ділянки організму.
 

Відділення апаратної фізіотерапії: представлені всі основні технології апаратної фізіотерапії. Деякі з них: ампліпульс, діадинамотерапія, магнітотерапія, лікування ультрафіолетом, лазеротерапія, гальванізація та електрофорез, д’арсонвалізація, ультразвукова терапія та ультрафонофорез.
                                            
                                 
                                                        Кабінет підводного витягу хребта
 Метод є одним з найбільш ефективних для лікування та профілактики захворювань хребта.
*Для проходження даної процедури необхідно мати при собі дані обстеження хребта (МРТ).
   

                                                     Кабінет гідрофотомагнітотерапії
Гідрофотомагнітна вихорна ванна "Купава" ефективна при сексуальних розладах,статевій слабості,захворюваннях опорно-рухового апарату,невропатіях та ангіопатіях нижніх кінцівок.
                           

                                                      Кабінет гідромасажу
                    
                                            Клініко-біохімічна лабораторія

      

                                     
                                                 Кабінет ручного масажу та ЛФК                                               
                                        Пневмопресотерапія, лімфодренаж та кріосауна               
       

                                                         «Соляна кімната»                                        
      

                                                    Інгаляторій та аромотерапія  
                                                 
                                                          Кабінет механотерапії стоп
                                              

         

 *** Повернення коштів,  сплачених попередньо за лікувальні процедури здійснюються на підставі письмового звернення Відпочиваючого за рішенням адміністрації при наявності поважних причин, які мають бути документально підтверджені. при цьому гроші за поточну добу поверненню не підлягають, незалежно від причини відмови від процедури.
Детальніше про показання, протипоказання та методи лікування дивіться на сторінці «Медичні покази та протипокази санаторій Шаян МРЦ ► ».


Умови проживання

Санаторій володіє двома спальними корпусами, бальнеооздоровницею, пансіоном, іншими необхідними побутовими приміщеннями.
Відпочивальники розташовуються в двомісних кімнатах як із частковими зручностями, так і в двомісних номерах із усіма зручностями, а також у 3-4-х місних без зручностей.
Можливе проживання в одномісному "люксі" та у двокімнатному двомісному "люксі".  Місткість санаторію – 172 місця.


Стандарт.  корпус №1
• Основних місць : 2 
• Додаткових місць : 
• Кімнати : спальня 
• Комплектація номера : два односпальні ліжка, телевізор, стіл, шафа, дзеркало. 
• Санвузол : душова і інші приналежності 
• Балкон : є
Люкс (мансардний), двокімнатний. корпус №1
• Основних місць : 2 
• Додаткових місць : 1 
• Кімнати : спальня, вітальня 
• Комплектація спальні : два односпальні ліжка, тумбочки, дзеркало, шафа, праска, кондиціонер. 
• Комплектація вітальні : розкладний диван, пуф, телевізор, холодильник, журнальний столик, 
• Санвузол : душова, фен та інші приналежності 
• Балкон : -
Люкс однокімнатний. корпус №2
• Основних місць : 2 
• Додаткових місць : 1 
• Кімнати : спальня 
• Комплектація номера : двоспальне ліжко, приліжкові тумбочки, диван, журнальний столик, телевізор, холодильник, шафа, чайник, 
• Санвузол : душова і інші приналежності 
• Балкон : -
Люкс двокімнатний. корпус №2
• Основних місць : 2 
• Додаткових місць : 1 
• Кімнати : спальня, вітальня 
• Комплектація спальні : двоспальне ліжко, приліжкові тумбочки, 
• Комплектація вітальні : диван, журнальний столик, пуфики, телевізор, електрочайник, холодильник. 
• Санвузол : душова і інші приналежності. 
• Балкон : є
Люкс трикімнатний. корпус №2

• Основних місць : 4 
• Додаткових місць : 1 
• Кімнати : дві спальні, вітальня. 
• Комплектація вітальні : диван, м'яке крісло, журнальний столик, телевізор. 
• Комплектація спальні : двоспальне ліжко, приліжкові тумбочки, шафа, дзеркало. 
• Комплектація спальні 2 : двоспальне ліжко, приліжкові тумбочки, праска. 
• Санвузол : душова і інші приналежності 
• Балкон : є


Дозвілля:

Сприяє покращенню самопочуття і добра організація дозвілля пацієнтів санаторію. Відпочинок на різні смаки: в барі, кафе, кінозалі, спортмайданчику, біля телевізора.  До Ваших послуг – прогулянки по лісу, збирання фруктів, грибів, ягід, горіхів; а зимою - катання на лижах , санках та екскурсії по визначних місцях краю.
В теплу пору жоден відпочиваючий не зможе відмовити собі у задоволенні покупатися, половити рибу, яку Вам зразу ж і приготують, покататися на човні або водному велосипеді на озерах, що мають чудодійну силу і носять назву «Сіаламські купальні». Територію прикрашають лісосадопарк з плодовими та екзотичними деревами, кущами, штучні озера.  Ви можете здійснити прогулянку в гори, автобусну екскурсію, побувати на концертах, вечорах відпочинку.
 Взимку в регіоні функціонує гірськолижні підйомники – 300 метровий на території Шаяна, 800 метровий в сусідньому селі Велятино.
До Ваших послуг також: кафе, бар, клуб з кінозалом, бібліотека, танцювальний майданчик, автостоянка.
Цікавинки, що знаходяться поблизу курорту і які варті уваги:
•   оборонний Єлизаветський костел ХІІІ-ХІУ ст. м.Хуст
•   пам'ятки дерев'яної архітектури ХVІІ-ХVIIІ ст.: церкви в с.Сокирниця, Данилово, Стеблівка
•   руїни Хустського замку XIV ст.
•   Долина нарцисів
Зв'язок:
 Стабільний зв'язок MTS, Київ-Star, переговорний пункт, поштове відділення

        


Вартіст путівок (орієнтовно)
Окрім санаторію «Шаян» на території курорту функціонує декілька приватних санаторіїв і баз відпочинку. При мешканні в інших місцях в санаторії можна купувати курсівки на лікування.

Оперативна інформація наявності місць сьогодні
  ►►►
 (відкрити в окремому вікні)


У разі відсутності путівок на проживання у необхідний Вам період часу - не засмучуйтеся.  .Зв'яжіться із диспетчером і попросіть про допомогу у звуковій чи письмовій формі.
Більшість путівок викуповується за квотами для організацій і тому є можливість відкупити їх якщо путівка ще не реалізована остаточно
  >>>>>
SiteHeart

2 коментарі:

 1. скажіть будь ласка скільки коштує курсівка і які процедури в неї входять

  ВідповістиВидалити
 2. Скільки коштує курсівка, і що до неї входить?

  ВідповістиВидалити